Kurz bruslení je tady! Dnes byla první hodina a ještě máme tři hodiny před sebou. Bylo to prima a těšíme se na další návstěvu stadionu.

Jarní tvoření - přestože počasí jaro vůbec nepřipomíná - si všichni příchozí hezky užili. Odnášeli si domů dekorace, které snad to jaro pomohou přivolat.....!

Letos se opět  účastníme okresních plaveckých závodů v J.Hradci. Bylo to báječné, plavalo se nám krásně. David Peroutka dosáhl ve své kategorii na stříbrnou medaili! Blahopřejeme!

22.1.2018 jsme absolvovali prohlídku divadla v Třeboni. Děti se postavily na prkna, která znamenají svět a podívaly se do šaten a kostimérny. Na konci prohlídky nás paní průvodkyně pozvala do zákulisí loutkové divadla.

Sešli jsme se, abychom vyslechli paní lektorku Mgr. Jiřinu Majerovou a abychom pracovali podle jejích instrukcí. Probrali jsme strategie formativního hodnocení a získali jsme mnoho námětů k přemýšlení i ke své další práci.

Děti ze základní školy v pátek 5. 1. 2018 vybíraly dobrovolné příspěvky na Tříkrálovou sbírku Charity České republiky. Část vybraných peněz, které Charita vrátí zpět škole, bude využita na odměny pro žáky školy a školky.

Letošní oslavu Vánoc v obci nám narušilo počasí - pršelo a pršelo - jakoby ani nebylo před Vánoci. Vánoční hru jsme museli oželet, ale Betlémské světlo jsme rozdávali s radostí a jarmark se nám také vydařil. Nejvíc jsme se těšili na spaní ve škole se slavnostní večeří a s dárky.

Jindřichův Hradec je ještě krásnější před Vánoci než kdykoli jindy. Výzdoba, Anděl, fontána ve Floriánu a výstava betlémů v kostele sv. Jana Křtitele - to jsou naše zážitky v poměrně mrazivém počasí. Zima nám ale nebyla - měli jsme ještě velký úkol: Putování městem podle plánku s plněním úkolů a kvízem o Jindřichově Hradci. S tímto nám pomohly pracovnice Infocentra - díky.

Básničky, písničky a vánoční scénka o narození Ježíška - to vše si připravily děti ze všech ročníků. Dramatický kroužek nastudoval příběh člověka, který přijel do neznámého města a hledal nocleh. Nikdo ho k sobě domů nevzal, přestože - při troše dobré vůle - by to nebyl problém. Vánoční příběh - a nebyl vůbec šťastný a veselý.

Se Standou jsme prožili "Boj o přežití". A nebylo to snadné!