O třídě - Berušky

12,15  -   14,00       odpočinek a spánek – starší děti odpočívají kratší dobu

14,00  -   14,30       úprava, hygiena, svačina

14,30  -   16,00       odpolední hry a zájmová činnost

Časy jídel jsou závazné, jinak je denní program flexibilní. Pružně reagujeme na situaci ve třídě.

Informace z třídního  vzdělávacího programu:

Třídu navštěvuje celkem 24 dětí. Tři děti mají odklad školní docházky, celkem je tedy 14 dětí předškolních 5 – 6 let a 10 dětí ve věku 4 – 5 let.

Ve školním roce 2017 – 2018 budeme pracovat podle tématu „ Z pohádkydo pohádky“.  Pro mladší děti budou úkoly i obsahy zjednodušovány.

Do plánu tradičně přidáváme povídání o novém měsíci - v jeho první den; narozeniny dětí a další příležitostné akce MŠ. Zaměřujeme se na ekologickou a polytechnickou výchovu. Máme kolem sebe krásnou přírodu, chceme ji dětem přibližovat v různých formách – pokusy, pozorování, tvoření z přírodnin, tvoření ze dřeva … Navštěvujeme semináře a programy s ekologickou tématikou, jsme v síti Mrkvička.

Odebíráme časopis Sluníčko a společně pak vypracováváme různá ,,cvičení“. Děti se tím zaměstnávají především v době odpoledního odpočinku pokud nemají potřebu spánku. Také rodičům tím připomeneme, co by mohlo dítě ve svém věku zvládat. S předškolními dětmi vypracujeme, stejně jakov předchozích letech soubor „Strom“, který poukazuje na možné oslabené oblasti. Využíváme vlastní kopírky a zásoby pracovních listů.

Některé nadstandartní  aktivity :

• kroužek angličtiny pro předškolní děti
  • divadelní představení v naší MŠ a zaměřujeme se i na kvalitu představení
  • předškolní děti mají možnost návštěvy v ZŠ
  • podporujeme akce rozšiřující znalosti dětí - dny otevřených dveří, výlety
  • znalosti ze zdravovědy předává dětem Lenka Kalábová
  • dopravní pátky – pravidelně jezdíme na dopravním hřišti před MŠ

rozšiřujeme znalosti o dopravě dalšími způsoby, využíváme zásoby obrazového materiálu. Děti se pravidelně zúčastňují dopravních soutěží v Č. Budějovicích a J. Hradci

• společně se ZŠ realizujeme tvořivé dílny pro veřejnost / vánoční a velikonoční /

-   zúčastníme se předplaveckého výcviku dětí v bazenu v J.Hradci deset

odpoledních jízd / od listopadu do února /

Během roku dodržujeme oslavy narozenin dětí. Každý měsíc navštěvujeme Obecní knihovnu v Plavsku a půjčujeme si knihy, sportujeme na školním hřišti, vydáváme se do lesa a pozorujeme ho v jeho proměnách. Máme možnost pracovat v dřevodílně, nebo využívat přírodní zahradu za MŠ.