Aktuálně z 1. třídy

Listopad v I. třídě

Protože byla p. učitelka Martina nemocná, pracovali dohromady prvňáci, druháci i třeťáci. Tématem měsíce byla pohádka. Během jednotlivých týdnů jsme se seznámili s tím, kdo je autor, ilustrátor, grafik a nakladatel. Objevili jsme spoustu českých autorů pohádek, snažili jsme se zjistit co dělá pohádku pohádkou, spoustu pohádek jsme si i přečetli. Abychom  si ověřili, co všechno víme, zkusili jsme si vyrobit svou knihu. Každý ročník si vybral jednu známou pohádku a její děj rozdělil na tolik dílů, kolik je žáků v ročníku. Každý z žáků pak měl na starosti jednu stránku našeho budoucího leporela, každý se stal spisovatelem, ilustrátorem i grafikem. Nakladatelem pak byla paní učitelka, která knihy vyrobila. A teď už stačí jen číst.....

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Plavsko
Plavsko 39
378 02 Stráž nad Nežárkou

605 745 664, 384 385 266
skola@zsplavsko.cz
www.zsplavsko.cz

ID datové schránky: atjmgjg
IČO školy: 709 850 22
č. účtu: 604200329/0800

Mateřská škola:

384 390 852
skolka@plavsko.cz
skolka.omlouvani@plavsko.cz - pro omlouvání hlavně předškoláků

Zřizovatel

  Obec Plavsko
  www.plavsko.cz