Aktuálně z 1. třídy

Únor u druháků

V únoru jsme stavěli dům a přitom se dostali k našim heslům. Protože byly jeden týden jarní prázdniny, zbyly nám týdny tři a jejich hesla byla: SOUSEDÉ, ŘEMESLA, VYNÁLEZY. Nejdříve jsme probrali kdo je to vlastně soused, co to znamená, že s někým sousedím, že sousedit mohou i země, národy, že mít souseda má své dobré i stinné stránky a vyslechli jsme spousty sousedských příběhů. Při stavění domu jsme se snadno dostali k nejrůznějším řemeslům a probrali jsme hlavně ta, která jsou dnes velmi ojedinělá nebo dokonce zapomenutá. No a od řemesla byl jenom krůček k vynálezům, přece jsme nemohli ty chudáky řemeslníky nechat tak tvrdě pracovat, prostě jsme jim tu dřinu museli ulehčit. Vymysleli jsme úžasné vynálezy a já věřím, že jednou o našich druhácích určitě uslyšíte.