Proběhlé akce - ZŠ

Pasti a pastičky s "Pro vydru", 19.2.2020

Opět nás navštívila paní Zuzka Štětková s programem o ochraně zvířat a o péči o poraněná zvířata a přivezla s sebou dva ptačí přátele.

 

Světem jazyků III, 14.2.2020 - pády

Ve třetím setkání nad jazyky jsme podrobili zkoumání možnosti češtiny skrývající se v přítomnosti pádů. Pádů je stejně jako trpaslíků u Sněhurky a mají zvláštní jména - Kdoco, Bezkohočeho, Komučemu a tak dál. Dali jsme dohromady, co který pád může vyjadřovat, a podle toho jim vymysleli další jména (inspirovali jsme se u toho obrozeneckými snahami o počeštění latinské terminologie). 

>

 

Slavíme pololetní vysvědčení, 30.1.2020

Tak máme polovinu letošního školního roku za sebou a slavíme! Letos nepodnikáme tajnou výpravu. Jsme ve škole, v pohodlíčku sledujeme film a zobeme popcorn a popíjíme džus.  Už myslíme, že teda letos nás nic nepřekvapí... Ale najednou je to tady: pizza! A ještě teplá! Dobrou chuť!

 

Šipkovaná, 29.1.2020

Někteří jsou na fotbale a my ostatní jdeme taky do akce. Šipkovaná je jasná volba! Proč nemít tělocvik venku i v zimním období?

 

Setkávání málotřídek - Fotbal, Velká Lhota, 29.1.2020

Sestavili jsme dvě družstva a hurá - jedeme! Těšíme se, že si prímově zahrajeme - a to se nám také plní.

 

 

 

 

 

 

 

Hra o hodnotách, 24.1.2020

Třeťáci se zkoušeli zamýšlet na různými životními hodnotami - např. co je empatie, flexibilita, optimismus, a které z hodnot jsou pro ně ty důležitější. Zjistili, že každý jsme jiný a každý tak může považovat za důležité jiné hodnoty a je to tak správně.

 

Tříkrálová koleda, 6.1.2020

My tři králové jdeme k vám... Hřeje nás zimní slunce a také pocit, že se účastníme akce, která pomáhá potřebným. Děkujeme všem, kteří příspěli jakoukoli finanční částkou.

 

Vánoce v Plavsku, Vánoční dvůr, 21.12.2019

Letošní oslava Vánoc proběhla v sobotu a - přestože místo sněhu padal déšť, vydařila se.  Jarmark, kavárna a dílničky byly v provozu po celou dobu a bylo možné získat Betlémské světlo. Každou celou hodinu byl speciální program - projekce videí, vánoční písně v podání hudebního kroužku a  dokonce i dvě písně ve francouzštině. Nechybělo ani představení dramatického kroužku - Vánoční hra o narození Ježíška a o zlu a dobru mezi lidmi. Na závěr programu zazněl koncert folkové kapely "Flow Track" a proběhla Ohňová show v podání dvou členů Chůdadla. Obojí bylo báječné!. Díky moc. Letos tedy netradičně, ale každá tradice nějak začíná........tak uvidíme příští rok.

 

Setkání málotřídek - AJ: Sunflower games,27.11.2019

Opět po roce jsme u nás ve škole přivítali účastníky ze spřátelených málotřídek. Účastnili se čtyř disciplín v angličtině: poslechu, čtení, psaní a mluvení v první části a skupinové aktivity v části druhé. Byli jsme velmi úspěšní ve všech třech kategoriích. Máme z toho radost. 

 

Beseda s policistou, 13.11.2019

Povídání o nebezpečích internetu, záludnostech sociálních sítí a varování, co nikdy na internetu nedělat a proč.

 

Strana 1 z 2

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Plavsko
Plavsko 39
378 02 Stráž nad Nežárkou

605 745 664, 384 385 266
skola@zsplavsko.cz
www.zsplavsko.cz

ID datové schránky: atjmgjg
IČO školy: 709 850 22
č. účtu: 604200329/0800

Mateřská škola:

384 390 852
skolka@plavsko.cz
skolka.omlouvani@plavsko.cz - pro omlouvání hlavně předškoláků

Zřizovatel

  Obec Plavsko
  www.plavsko.cz