Proběhlé akce - ZŠ

Tříkrálová koleda, 6.1.2020

My tři králové jdeme k vám... Hřeje nás zimní slunce a také pocit, že se účastníme akce, která pomáhá potřebným. Děkujeme všem, kteří příspěli jakoukoli finanční částkou.

 

Vánoce v Plavsku, Vánoční dvůr, 21.12.2019

Letošní oslava Vánoc proběhla v sobotu a - přestože místo sněhu padal déšť, vydařila se.  Jarmark, kavárna a dílničky byly v provozu po celou dobu a bylo možné získat Betlémské světlo. Každou celou hodinu byl speciální program - projekce videí, vánoční písně v podání hudebního kroužku a  dokonce i dvě písně ve francouzštině. Nechybělo ani představení dramatického kroužku - Vánoční hra o narození Ježíška a o zlu a dobru mezi lidmi. Na závěr programu zazněl koncert folkové kapely "Flow Track" a proběhla Ohňová show v podání dvou členů Chůdadla. Obojí bylo báječné!. Díky moc. Letos tedy netradičně, ale každá tradice nějak začíná........tak uvidíme příští rok.

 

Setkání málotřídek - AJ: Sunflower games,27.11.2019

Opět po roce jsme u nás ve škole přivítali účastníky ze spřátelených málotřídek. Účastnili se čtyř disciplín v angličtině: poslechu, čtení, psaní a mluvení v první části a skupinové aktivity v části druhé. Byli jsme velmi úspěšní ve všech třech kategoriích. Máme z toho radost. 

 

Beseda s policistou, 13.11.2019

Povídání o nebezpečích internetu, záludnostech sociálních sítí a varování, co nikdy na internetu nedělat a proč.

 

Muzikoterapie - hudebka trochu jinak, 8.11.2019

Velmi milá návštěva s velmi zajímavým programem - krásná relaxační píseň s doprovodem zvláštních hudebních nástrojů, tvoření vlastních skledeb, kdy jsme si mohli hudební nástroje půjčit a vyzkoušet. Moc a moc se nám to líbilo.

 

Světem jazyků, 11.10. a 8.11.2019

Světem jazyků I - rozmanitost jazyků

V úvodním setkání nad jazyky jsme se snažili odhadnout, jaká slova patří do kterého jazyka a jaký mohou mít význam. Protože většinu z použitých jazyků se ve škole neučíme, museli jsme se spoléhat na svůj úsudek a kusé znalosti odjinud. Ale poradili jsme si velmi dobře, včetně správného přečtení slov zapsaných azbukou. Vyslechli jsme si scénu z filmu Shrek ("už tam budem?") ve 14 různých jazycích. Jazyky, které jsme si vypsali na tabuli, jsme pak podle podobností tříděných slov rozdělili na jednotlivé indoevropské větve.  

 

Světem jazyků II - písmo

V druhém setkání nad jazyky jsme si povídali o písmu. Z jaké potřeby písmo vzniklo a k čemu je dobré. Mezi dvěma skupinami jsme si zkusili předat zprávu pomocí obrázků, ale komunikace nedopadla příliš úspěšně - zjistili jsme, že pod obrázky si každý představí něco jiného a některé aspekty (třeba časovou následnost) jde namalovat jen těžko. Šipka, která měla znázorňovat směr, kterým jsme odešli, zase druhé skupině příliš připomínala šíp. Shodli jsme se, že je velmi výhodné mít symboly nějak společně definované. Poté jsme si zahráli "únikovku" - do 20 minut bylo potřeba vyluštit zprávy starých civilizací s receptem na lék proti šířící se nemoci. Každá ingredience léku byla navíc zapsaná písmem jiné povahy - v jedné zprávě odpovídaly symboly slovům, v druhé slabikám, ve třetí hláskám. Zprávy jsme ale zavčas rozluštili a kromě záchrany lidstva jsme se tak dozvěděli, jaké existují tři typy písma.
  

 

Spaní ve škole, z 18.10. na 19.10.2019

Podzimní spaní ve škole je taková radostná tradice. Letos jsme tu byli skoro všichni a dokonce se tu objevili i loňští páťáci! Nechyběla žádná část už tradičního programu: Projekt - Orfeus a Euridika, vyrábění - Orfeova harfička, večerní stezka odvahy - připravili letošní páťáci, a pohádka na dobrou noc. 

 

Africké povídačky, 14.10.2019

Bajka o pavoukovi a mouše z africké vesnice - povídání o čisté a špinavé špíně - přemýšlení, jak špinavou špínu "umýt"...

 

Ukázka výcviku policejních psů, 2.10.2019

Policie ČR a její psovodi se psy - to je vždy zážitek, na který se moc těšíme. Tentokrát se paní učitelka ze školky odvážila dělat figurantku při zadržení pachatele! Teda - to si zaslouží obdiv!

 

První školní den, 2.9.2019

Nový školní rok a noví prvňáčci, všichni v očekávání nových zážitků. Pan starosta nás přišel - jako každý rok - pozdravit a přinesl prvňáčkům dárečky a všem dohromady véééééliký kornout "cukrátek".

 

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Plavsko
Plavsko 39
378 02 Stráž nad Nežárkou

605 745 664, 384 385 266
skola@zsplavsko.cz
www.zsplavsko.cz

ID datové schránky: atjmgjg
IČO školy: 709 850 22
č. účtu: 604200329/0800

Mateřská škola:

384 390 852
skolka@plavsko.cz
skolka.omlouvani@plavsko.cz - pro omlouvání hlavně předškoláků

Zřizovatel

  Obec Plavsko
  www.plavsko.cz