Školní budova

Budova byla postavena roku 1877. Od doby svého postavení prošla škola mnohými  úpravami - například byl zaveden vodovod, elektřina, byla vyměněna okna, opravena střecha a tělocvična..

Poslední stavební úpravy probíhaly o prázdninách roku 2017 a byla při nich zrekonstruována elektřina, opraveny vnitřní prostory a bylo nově vymalováno.

resized DSC09867

Ceý interiér školy je každoročně laděný do tématu naší aktuální celoroční školní hry. Letos jdeme do přírody - budeme zkoumat život lesa v průběhu let. Přivítá nás Paní Příroda svou otevřenou náručí a my se ocitneme v lesním kořenovém patře, kde najdeme třeba krtky, červy, žížaly a larvy - a samozřejmě kořeny stromů v půdě. V " kořenovém patře" naší školy najdeme ještě šatny, tělocvičnu, knihovnu, školní družinu a třídu, kde mají druháci výuku češtiny, angličtiny a matematiky. Do knihovny mají děti přístup během přestávek i během  školní družiny.  Je to odpočinkový prostor - měkké polštáře a sedací vaky umocňují pohodlí. Bývají  tu také čtenářské dílny a o některých přestávkách "čajové dýchánky".

Postupujeme do vyšších pater - schodiště znázorňuje další lesní patra: mechové, bylinné a keřové. Na začátku schodiště se na nás z fotek usmívají naši letošní prvňáčci se sluncem nad hlavou - symbolem loňské celoroční hry. Byli totiž s námi v červnu ve "škole nanečisto". Stoupáme do prvního patra a procházíme výtvarnou galerií s pracemi našich dětí.

A jsme v nejvyšším lesním patře - stromovém. Na zdech chodby najdeme hlavně prezentaci naší letošní celoroční školní hry a naše Pravidla společného žití ve škole. Svá místa tu mají také výstupy projektů. Z chodby se vchází do tříd a do dalších nezbytných školních místností - do ředitelny, sborovny, kabinetu. U vchodu na půdu je "stromové doupě" - odpočinkový prostor s polštáři a s měkkou žíněnkou.