Školní budova

Budova byla postavena roku 1877. Od doby svého postavení prošla škola mnohými  úpravami - například byl zaveden vodovod, elektřina, byla vyměněna okna, opravena střecha a tělocvična..

Poslední stavební úpravy probíhaly o prázdninách roku 2017 a byla při nich zrekonstruována elektřina, opraveny vnitřní prostory a bylo nově vymalováno.

resized DSC09867

Celý interiér školy je každoročně laděný do tématu naší aktuální celoroční školní hry. Letos se vydáme za antickými sedmi divy světa. Budeme se seznamovat nejen s legendami o jednotlivých divech, ale také se životem lidí ve starověku a prožijeme si příběh jedné starověké rodiny. V naší škole najdeme ještě šatny, tělocvičnu, knihovnu, školní družinu a třídu, kde mají třeťáci výuku češtiny, angličtiny a matematiky. Do knihovny máme přístup během přestávek i během  školní družiny.  Je to odpočinkový prostor - měkké polštáře a sedací vaky umocňují pohodlí. Bývají  tu také čtenářské dílny a o některých přestávkách "čajové dýchánky". Také do tělocvičny můžeme jít během přestávky i během družiny, pokud je ale dobré počasí, trávíme všichni co nejvíce času venku.

Stejně jako v přízemí, i na zdech chodby v prvním patře najdeme hlavně prezentaci naší letošní celoroční školní hry a naše Pravidla společného žití ve škole. Svá místa tu mají také výstupy projektů. Z chodby se vchází do tříd a do dalších nezbytných školních místností - do ředitelny, sborovny, kabinetu. U vchodu na půdu je odpočinkový prostor s polštáři a s měkkou žíněnkou.