Leden u druháků

Téma měsíce ledna byly "LEDNOVÉ  VARIACE", hesla jednotlivých týdnů pak byla skupenství, otisky a variace.

Vyzkoušeli jsme si jak vodu proměníme v led nebo v páru, vyrobili jsme krásné ledové květy. Mluvili jsme o tom kdo, nebo co může zanechat otisky, o tom že otisk nemusí být jenom stopa, nebo otištěná ruka. Přemýšleli jsme nad tím, jestli namalovaný obraz, napsaná kniha nebo významný čin je také otisk, kdo a jak dlouho může z jednotlivých otisků číst. Nakonec jsme zkoušeli nejrůznější variace a obměny. Tak jak nám zima obměňuje vodu na sníh a led, maluje ledové květy, nebo obměňuje celou krajinu na nekonečnou bílou plochu, stejně jsme obměňovali i my - svá jména, písmena abecedy, sněhové vločky. A ještě jsme při tom stihli přečíst spoustu krásných zimních příběhů.

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Plavsko
Plavsko 39
378 02 Stráž nad Nežárkou

605 745 664, 384 385 266
skola@zsplavsko.cz
www.zsplavsko.cz

ID datové schránky: atjmgjg
IČO školy: 709 850 22
č. účtu: 604200329/0800

Mateřská škola:

384 390 852
skolka@plavsko.cz
skolka.omlouvani@plavsko.cz - pro omlouvání hlavně předškoláků

Zřizovatel

  Obec Plavsko
  www.plavsko.cz