Informace pro rodiče

Pozvánka: Škola končí - léto začíná, 22.6.2020

Slavnost ke konci školního roku letos proběhne 22. 6. 2020 v 16:00, netradičně v parku u pomníku.

kola končí léto začíná

Otevření základní školy

Základní škola, jejíž činnost vykonává Základní a Mateřská škola Plavsko, oznamuje, že od 25. 5. 2020 umožňuje otevření školních skupin. Činnost ve školních skupinách bude probíhat ve dvou částech: dopoledne výuková část, při níž budou s žáky učitelky jednotlivých ročníků, a odpoledne odpočinková a relaxační část, při níž budou s žáky vychovatelky a asistentky pedagoga. Podrobnosti k provozu školy najdete v přiloženém dokumentu.

Výsledky přijímání do ZŠ pro školní rok 2020/2021

Vážení,

      níže vkládám seznam žáků přijatých k povinné školní docházce  do Základní školy a Mateřské školy Plavsko pro školní rok 2020/2021. Velmi si všichni vážíme vašeho zájmu o naši školu a děkujeme za něj. Každoročně pořádáme pro budoucí prvňáky "Školu nanečisto", aby si osahali školu, vyzkoušeli vše potřebné a věděli tak,  "do čeho jdou". Letos to bohužel nebude možné. Pokusíme se s ostatními pedagogickými pracovníky vymyslet něco, co by tuto akci alespoň částečně nahradilo. Určitě vám dáme vědět. Počítejte také se schůzkou rodičů ještě v červnu. Povíme si o systému fungování naší školy o způsobech práce, domluvíme se na učebnicích a způsobech výuky čtení a psaní. Termín schůzky vám včas sdělíme prostřednictvím mailové pošty.

     Moc se na vás i vaše děti těším a přej hodně sil a radost z dětí.

     Krásné slunečné dny.

     Mgr. Iveta Marušáková

     

 

 

 

Znovuotevření ZŠ

Vážení rodiče!

         Od pátku 1. května máme v ruce informace o provozních podmínkách, které je potřeba dodržet při znovuotevření školy pro žáky. V příloze vám posílám část, která se týká pravidel při vstupu do budovy a pobytu v budově a třídách. Není to pro nás zrovna příjemné čtení. Zatím to vypadá na rozdělení dětí do skupin po 15 (maximálně) a hlídání, aby se skupiny za celý den nepotkaly, nepromíchaly a asi ani neviděly, zůstávaly ve svém určeném prostoru (třídě). Můžeme využívat venkovní prostory školy (každá skupina zvlášť nebo jinde), nemůžeme ale mimo areál. To platí i pro odpolední hodiny. Přesnější a detailnější informace a pravidla pošlu, až budu vědět, s kolika dětmi a skupinami mám počítat.

          Prosím vás tedy o zaslání informace o tom, zda vaše dítě nastoupí 25. května do školy a jak dlouho potřebujete, aby ve škole bylo (maximálně do 16:00 hod). Podle informací ze ZŠ Stráž n Než. můžete počítat s obědy.

         MŠMT doporučuje, aby zákonní zástupci zvážili rizikové faktory (viz prohlášení) a pokud žák patří do rizikové skupiny, nebo žije ve společné domácnosti s osobou, která patří do rizikové skupiny, rozhodli o účasti žáka na vzdělávacích aktivitách s tímto vědomím. Při vstupu do školy budete podepisovat prohlášení (viz příloha), že jste rizikové faktory zvážili. Pokud se rozhodnete nechat dítě i nadále doma, měl by vám i nadále zůstat příspěvek na ošetřovné v případě, že žák, nebo osoba žijící s ním ve společné domácnosti patří do rizikové skupiny (stále čekáme na přesné vyjádření ).

         Děkuji vám, že situaci tak úžasně zvládáte, a věřím, že to společně nějak „přežijeme“.

     Hezký den.

Iveta Marušáková

 

Bruslení

 

KDY?                  Vždy v úterý od 9:00 do 10:30 hod . Začínáme 31. 3., pak 7. 4., 14. 4., 21. 4. a 28. 4. 2020.

KDE?                   Na  Zimním stadionu J. Marka v J. Hradci

CO S SEBOU?    Tkaničkové brusle, helmu (na hokej, lyže nebo kolo), vhodné sportovní oblečení, pití

CENA?                 Kurz 375,- + led + doprava  -  v minulých letech vše dohromady kolem 1 000,- Kč.

CO JE POTŘEBA?   *  na webových stránkách www.detidobrusli.cz přihlásit děti do kurzu a tím i registrovat k úrazovému pojištění

                                  *  vyplnit a podepsat formulář ke GDPR a vrátit ho do školy před začátkem kurzu

POKUD  POTŘEBUJETE NABROUSIT BRUSLE, stačí, když je v týdnu od 23. 3. do 27. 3. 2020 přinesete do školy. Brusle odvezeme k nabroušení a děti je budou mít připravené v úterý na stadionu. Broušení stojí 60,- Kč.

VÝUKA: úterý 1. - 4. hodina všechny ročníky bruslení   , 6. - 7.  hodina dle rozvrhů

                                                  1. hod              2. hod             3. hod              4. hod             5. hod 

               středa 1. ročník             -                      Čj                   Čj                     M 

                           2. ročník            Aj                     Čj                   Čj                     M

                           3. ročník            Aj                     Čj                   Čj                     M

                           4. ročník           Čj                     M                   Čj                      M                   Pč

                           5. ročník           Čj                     M                    Čj                      M                   Pč

Ostatní dny vše podle stávajícího rozvrhu hodin. Po ukončení kurzu bruslení se výuka v úterý a středu vrací k normálnímu rozvrhu hodin.

 

 

Uzavření školy

Na základě opatření Ministerstva zdravotnictví se zakazuje s účinností ode dne 11. března 2020 osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních.

Co to znamená: až do odvolání je zrušena výuka na základní škole, mateřská škola je zatím v provozu

Výuka: výuka bude probíhat v režimu domácího vyučování. Žáci budou prostřednictvím mailů a týdenních plánů dostávat od vyučujících úkoly ke splnění. Po příchodu do školy budou úkoly vyhodnoceny a ohodnoceny.

Potvrzení: pokud potřebujete s dítětem zůstat doma, vyzvedněte si u ředitelky školy "Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy" a odevzdejte ji svému zaměstnavateli.

Provoz školy: ve škole bude během dopoledních hodin přítomna ředitelka školy, pro informace lze použít jakýkoli ze školních mailů, případně telefon 605 745 664.

Odpoledne s poezií

Zveme všechny rodiče a přátele naší školy na Odpoledne s poezií. Recitovat pro Vás budou členky našeho recitačního kroužku. Některé z nich jsou přihlášeny na okresní kolo přehlídky dětských recitátorů, takže to pro ně bude velká generální zkouška. Potřebujeme povzbuzující, vnímavé a chápající publikum. Za odměnu si potom děti i vy můžete poslechnout texty z úst ostřílených recitátorů, několikánásobných účastníků celostátní přehlídky recitátorů Jiráskův Hronov, Víta Marušáka, Lenky Weinerové a Jiřího Fencla.

Samozřejmě, že jsme nezapomněli na občerstvení - kávu a něco dobrého k ní, aby bylo posezení co nejpříjemnější.

Moc se na Vás těší děti z recitačního kroužku i my nerecitátoři.

Noc s Andersenem, 27.-28.3.2020

88945731_141039720724929_2083441807261171712_o.jpg

PLAVÁNÍ SKONČILO, OD ZÍTŘKA SE VRACÍME K PŮVODNÍMU ROZVRHU HODIN!

Program společnosti BESEDÁRIUM

"Únikovky".... zní to tajemně ..... a kdo by je neznal!  Víte, že mohou být i matematické? Jedna taková únikovka nás čeká 25.března u nás ve škole. Pro 1. a 2. ročník to bude "Honba za pokladem Černého piráta" a pro 3. - 4.  "Houstone, máme problém".

Múžete se podívat na: www.besedarium.cz.

 

Seminář "DESATERO PŘEDŠKOLÁKA", J.Hradec, 17.2.2020

Milí rodiče, máte možnost se zúčastnit semináře "DESATERO PŘEDŠKOLÁKA" s Mgr. Jiřinou Havlíkovou.

 seminář-workshop-na-WEB.jpg

Konzultační týden, 13.1 - 17.1.2020, odkazy na přihlášení.

V týdnu od 13. do 17. 1. 2020 proběhnou konzultace o prospěchu a chování dětí. Během pondělka (6.1) dostanete na maily odkazy na stránky, kde se bude možné na konzultace k jednotlivým učitelům přihlásit.

KONZULTAČNÍ TÝDEN - ODKAZY

p.uč. Marušáková    https://doodle.com/poll/38fd7acsz8gxv63p

p.uč. Podroužková  https://doodle.com/poll/wpff572ubkuswi88

p.uč. Janotová   https://doodle.com/poll/8863i8usccvip6kd

p.uč. Jannová   https://doodle.com/poll/654i3hqni74xipg4

Tříkrálová koleda, pondělí, 6.1.2020

tri_optimized.jpg

V pondělí budou děti chodit Tříkrálovou koledu ve prospěch Charity Jindřichův Hradec. Je potřeba počítat s tím, že budou přibližně 60 minut venku (třídy se budou střídat).  Prosím, zvolte pro děti vhodné oblečení, ať jim není při koledování zima. Odpoledne mají 1. – 4. ročníky plavání jako obvykle. Odjíždí po obědě autobusem a kolem 14:30 se vrací zpět.

Od úterý probíhá vyučování podle rozvrhu.

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

Milí přátelé,

přejeme vám všem krásné Vánoce. Prožijte je v klidu a pohodě s těmi, které máte rádi a kteří mají rádi vás. Do dalšího roku mějte to nejcennější - zdraví, přátelství a lásku.

 

HÁZENÁ TŘEBOŇ, 18.12. - druhý turnaj

Vybrané děti se zúčastní 2. turnaje v házené. Turnaj pořádá oddíl házené Jiskra Třeboň ve sportovní hale v Třeboni.

Jedeme linkovým autobusem ze Stráže nad Nežárkou, návrat linkovým autobusem do Stráže nad Nežárkou, do Plavska pěšky.

SRAZ – AUTOBUSOVÁ ZASTÁVKA STRÁŽ NAD NEŽÁRKOU  V 7.10 HODIN

NÁVRAT NA POZDĚJŠÍ OBĚD.

S SEBOU do batůžku: sportovní oblečení, sportovní sálovou obuv, pití, větší svačinu

Vánoční besídka, pondělí, 16.12. a spaní ve škole

V pondělí, 16.12, bude Vánoční besídka, na kterou vás všechny srdečně zveme. Po besídce je plánováno spaní ve škole s rozdáváním dárků a slavnostní večeří pro děti. Kdo z dětí nechce ve škole spát, může se případně účastnit programu a poté si pro ně mohou rodiče přijet a vzít domů. V úterý je vyučování od 8.00 do oběda. 

 

Kino Třeboň, 10.12.2019 - Ledové království

V úterý 10.12. dopoledne jedeme objednaným autobusem do Třeboně do kina na pohádku Ledové království. Vracíme se do Plavska na oběd, po obědě pokračuje odpolední vyučování. Cena: vstupné 100.- Kč, jízdné 50.- Kč. 

Pozvánka na Vánoce v Plavsku 21. 12. Betlémské světlo bude možné získat odpoledne během programu. Tak přijeďte, těšíme se na vás.

Vánoce v Plavsku page 001

Házená

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 se vybraní žáci naší školy zúčastní turnaje základních škol v házené. Turnaj pořádá oddíl házené Jiskra Třeboň ve sportovní hale v Třeboni. Žáci pojedou linkovým autobusem ze Stráže nad Nežárkou v 7:24 hod, sraz všech je v 7:15 na zastávce autobusu na náměstí ve Stráži nad Nežárkou. Zpět se pojede opět linkou po skončení turnaje. Předpokládáme, že zpět ve Stráži budeme do 13:30, pak pěšky do Plavska.

S sebou potřebují sportovní oblečení, sálovou obuv, svačinu a pití.

Strana 1 z 4

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Plavsko
Plavsko 39
378 02 Stráž nad Nežárkou

605 745 664, 384 385 266
skola@zsplavsko.cz
www.zsplavsko.cz

ID datové schránky: atjmgjg
IČO školy: 709 850 22
č. účtu: 604200329/0800

Mateřská škola:

384 390 852
skolka@plavsko.cz
skolka.omlouvani@plavsko.cz - pro omlouvání hlavně předškoláků

Zřizovatel

  Obec Plavsko
  www.plavsko.cz