Informace pro rodiče

Konzultace leden 2022

Blíží se závěr prvního pololetí, a tak Vás zveme na konzultace. Piřhlašte se na termíny k učitelkám, se kterými chcete mluvit, a doražte i se svým dítětem. Přihlašujte se, prosíme, nejpozději do nedělního večera, poté přihlašovací formulář uzavřeme.

p. uč. Marušáková: https://doodle.com/poll/sd3bp5vtmtckad39

p. uč. Slámová: https://doodle.com/poll/2rue5drx9y6s6hdn

p. uč. Koppová: https://doodle.com/poll/99pgw3k6etzu3xnn

p. uč. Jannová: https://doodle.com/poll/dvsdp74gbsnbhs45

p. uč. Janotová: https://doodle.com/poll/35imwdr47xzc5tt8 (prezenčně) https://doodle.com/poll/twezqirnvsd5wsb8 (online)

 

Plavání

Plavání 2021-2022 

Po roční pauze můžeme opět absolvovat plavecký a předplavecký výcvik. Bude probíhat v plaveckém bazénu v Jindřichově Hradci každé pondělí odpoledne. Začínáme příští týden 15. 11. 2021 a končíme  v pondělí 24. 1. 2021.

Žáci 3. – 5. ročníku absolvují 20ti hodinový plavecký kurz. Budou plavat 10x  vždy dvě vyučovací hodiny. Plavecký výcvik je součástí výuky TV, je tedy pro všechny děti povinný. V době plaveckého výcviku nebudou žáci mít „školní“ TV. V těchto hodinách bude probíhat výuka těch předmětů, které žáci měli mít v pondělí odpoledne.

Žáci 1. a 2. ročníku budou absolvovat 10 hodin předplaveckého kurzu. Budou tedy plavat 1 vyučovací hodinu. Druhou hodinu Tv absolvují v pátek ve škole. Zbylou páteční hodinu Tv budou mít volnou a budou ve školní družině.

Kdy plaveme? 

Každé pondělí, 3. – 5. ročník od 12:30 do 14:00, 1. a 2. ročník od 12 .30 do 13:15.

Kdy odjíždíme a kdy se vracíme? 

Odjezd v 11:45 (po obědě) od budovy MŠ, návrat kolem 14:30 do školy.

Co s sebou? 

Plavky, ručníky (raději 2), pokud uznáte za vhodné drobné kapesné na útratu v bazénovém bufetu.

Co když dítě nebude moci plavat (nemoc, úraz…..)? 

Dítě si vyzvednete hned po obědě (vychovatelky školní družiny pojedou do bazénu, ve škole by ho neměl kdo hlídat), nebo může jet dítě s námi a hodinu stráví na galerii.

Může dítě zůstat po plavání v J. Hradci? 

Může. V tom případě prosíme o písemnou informaci do NOTÝSKU, že si dítě vyzvednete v bazénu, nebo, že ho můžeme pustit samotné.

Karanténa

Vzhledem k pozitivnímu testu u žáka je dětem a neočkovaným učitelům nařízena karanténa do středy 3. 11. 2021 včetně. Informace o tom jak postupovat najdete v přiloženém dokumentu hygienické stanice.

Podzimní prázdniny

Podzimní prázdniny začínají ve středu 27. 10. 2021 a  končí v pátek 29. 10. 2021.

V pondělí a úterý 25. a 26. 10. 2021 bude škola OTEVŘENA.

Noc ve škole 8. - 9. 10. 2021

KDY: z pátku 8. 10. 2021 na sobotu 9. 10. 2021

KDE: v budově ZŠ Plavsko

CO S SEBOU: spacák, karimatku nebo lehátko, nebo deku, na které se bude ležet, oblečení na spaní, na ven a na hraní v místnosti, hygienické potřeby (kartáček na zuby, pastu, ručník), pastelky, nůžky, něco na psaní, oblíbené hračky, společenské hry

PRŮBĚH:

16:00-16:30 sraz ve škole a příprava večeře

16:30-19:00 projekt Putování za příběhy       

19:00-20:00 příprava večeře + večeře

20:00-21:00 noční hra – Putování za příběhy

21:00-22:30 příprava na spaní, film nebo volná hra

22:30-???  hygiena a uložení ke spánku

???  -8:00 úklid po spaní, ranní hygiena

8:00-8:30 příprava snídaně, snídaně

8:30 -9:00 odchod domů

Potřebujete 50,- Kč na jídlo. Budeme dělat tortilly se zeleninou a kuřecím masem. Každý si do tortilly bude moci dát to, co mu chutná. Vše, co je potřeba na vaření, koupíme. Kdo tortilly nejí, přinese si jídlo vlastní. K snídani budou rohlíky, chléb, máslo, marmeláda, cereální kuličky s mlékem, případně dobroty od maminek(?).

 

Třídní schůzky

Třídní schůzky se budou konat 16. 9. 2021 od 16 hodin. Sejdeme se všichni ve III. třídě (v poschodí vpravo, v dřívějších letech II. třída). Dozvíte se informace k průběhu letošního školního roku, ale také něco o práci v jednotlivých třídách. Těšíme se na Vás!

Začátek školního roku

Na základě Doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR a vzhledem k Manuálu vydanému Ministerstvem školství ČR proběhne i u nás v září SCREENINGOVÉ testování vzhledem k šíření nových mutací viru SARS-CoV-2.

Žáci mateřské školy pokračují v režimu minulého školního roku. Jsou tedy bez testování i bez ochrany úst za platných hygienických podmínek.

Abychom co nejméně narušili prvňákům jejich slavnostní den a aby i pro nás ostatní šlo všechno hladce, budeme postupovat následovně:

Žáci prvního ročníku spolu s doprovodem přijdou do školy hlavním vchodem. Hned za dveřmi je dávkovač s dezinfekcí, kterou si otřou ruce a budou pokračovat do šatny. Zde si odloží, přezují se a půjdou do prvního patra, kde na ně bude čekat paní učitelka a dovede je do lavice. Doprovod se bude řídit platnými epidemiologickými opatřeními pro vnitřní prostory - tedy respirátor nebo nanoroušky a dezinfekce roukou. 

Žáci ostatních ročníků půjdou zadním vchodem, tedy přes dvůr. V průjezdu budou připravené testovací sady. Děti si s pomocí paní učitelek provedou test stejným způsobem jako na konci minulého školního roku. Testy se budou stejně jako v loňském roce provádět stěrem z nosní dírky. Pokud preferujete jiný druh testu, je možné si ho do školy donést. Po uplynutí časového limitu děti vejdou zadním vchodem do šaten, přezují se a půjdou do své třídy, kde si umyjí a vydezinfikují ruce a vyčkají dalších pokynů.

Žáci prvního ročníku se budou testovat ráno ve čtvrtek 2. září v přízemí v prostorách knihovny. Pro hladký a klidný průběh celé akce by bylo dobré, kdyby si dospěláci udělali čas a dětem s testem pomohli.

Další testování je v pondělí a středu 6. a 9. září.

Chci věřit tomu, že vše proběhne bez problémů v klidné a pohodové atmosféře, tak, jak tomu bylo dosud. Moc se na děti těšíme a snažíme se najít cesty, kterými můžeme jít všichni společně.

Mgr. Iveta Marušáková

 

Slavnost na dvorku 2021

Zveme všechny rodiče a přátele školy na slavnostní ukončení školního roku. Přijďte s námi pobýt ve čtvrtek 24. 6. 2021 od 16:00 hod. Těšíme se na vás.

Hajnice - informace před akcí

Hajnice 2021

Hajnice je terénní stanice Správy CHKO a BR Třeboňsko u obce Mirochov nedaleko Staňkovského rybníka, kde CHKO pořádá pobytové kurzy se zaměřením na environmentální výchovu. http://trebonsko.ochranaprirody.cz/cinnost-spravy/ekologicka-vychova

Odjezd: pondělí 28. 6. 2021 v  8:30 hod od školy (ráno děti otestujeme ve škole, děti přijdou jako normálně na osmou hodinu)

Příjezd: středa 30. 6. 2021 přibližně ve 11:30 hod ke škole

Program:  pobyt v lese, vycházka ke Staňkovskému rybníku, stavění z přírodnin, turnaje ve stolních hrách …

úterý – rozdávání vysvědčení v podvečerních hodinách

Stravování: vlastní – děti si přivezou jídlo na pondělí, večer bude oheň, můžeme opékat buřty. V úterý ráno od nás dostanou snídani , oběd uvaříme společnými silami (upečeme kuřecí stehna) a k večeři si budou moct objednat pizzu. Ve středu uděláme snídani a na oběd se vrátíme. Na Hajnici je možné uvařit vodu, ohřát jídlo, uchovat jídlo v lednici.

Spaní: pokoje nejsou vybaveny postelemi, děti potřebují karimatky a spacáky, případně polštářek na spaní.

Co s sebou: přezůvky, repelent, krém na opalování, vhodné boty do lesa, pláštěnku nebo bundu do deště, lahev na pití, malý batůžek, pokrývku hlavy, hygienické potřeby, ručník, oblečení na spaní a na pobyt v přírodě, plavky, drobné hry vhodné do místnosti

Placení: Dopravu a společné jídlo zaplatí škola z peněz získaných za sběr papíru. Děti si s sebou vezmou pouze peníze na pizzu.

Na závěr prosba za nás učitele, ale i za děti. Ze zkušenosti víme, že společné spaní přináší sice mnoho zážitků, zato ale velmi málo odpočinku. Krátká doba spánku a dvoudenní pobyt v přírodě zanechá na dětech spoustu únavy. Bude-li to jen trochu ve vašich silách, prosím, vyzvedněte si své děti co nejdříve po obědě.

Účast na této akci samozřejmě není povinná, ale budeme rádi, když nás tam bude co nejvíce, protože jsme přesvědčení, že společné zážitky nám všem moc chybí. Těm "bojavějším" slibujeme, že večer přečteme pohádku a bude nimi spát některá z paní učitelek nebo asistentek.

 

Pokud se Vaše dítě akce nezúčastní, přijeďte si, prosím, pro vysvědčení ve středu mezi 11:30 a 12:00 hodinou do školy.

 

 

Školní výlet

ČTVRTEK 17.6.2021

Dne 17. 6. 2021 se chystáme jet na školní výlet do Prahy. Pojedeme vlakem tam i zpět. V Praze navštívíme ve Foru Karlín výstavu Bylo Nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir… Peníze za vstup a dopravu budeme vybírat později.

Děti budou potřebovat:

 • pohodlnou obuv
 • jídlo a pití na celý den
 • kapesné
 • respirátor

Odjezd:

 • sraz na vlakovém nádraží v J. Hradci nejpozději v 6:30 h

Příjezd:

 • v 18:00 h si děti vyzvedněte na nádraží v J. Hradci

 

Pokud vaše dítě na výlet nepojede, sdělte to prosím třídnímu učiteli. Pokud si bude dítě vyzvedávat někdo jiný, než zákonný zástupce, prosíme také o informaci. Děkujeme.

Den dětí

Den dětí  úterý 1. 6. 2021

Pojedeme s dětmi do Slověnického mlýna (COP Slověnický mlýn | CENTRUM OUTDOOROVÝCH PROGRAMŮ). Objednali jsme pro ně dětský lanový park Stezku vodníka Pentličky a bosonoží stezku. O případných dalších aktivitách rozhodneme až na místě podle času.

Odjezd : 8:00 hod od školy

Návrat : do 14:00 hod na Kouzelnou zahradu

Po návratu opékání buřtů na Kouzelné zahradě.

S sebou: batoh, svačinu, pití, drobné kapesné a vhodné sportovní oblečení a boty, případně pláštěnku (ale pršet prostě nebude!!!)

Platit budete vstupné, ale až po akci. Napíšeme vám včas, kolik korun to bude.

Obědy mají děti odhlášené. Pokud byste přeci jen oběd pro své dítě chtěli, dejte vědět.

Výsledky zápisu do 1. ročníku základní školy

V přiloženém souboru najdete výsledky zápisu do 1. ročníku základní školy ve školním roce 2021/2022. Pokud někdo zapomněl kód svého dítěte, stačí, když se telefonicky nebo mailem spojí s ředitelkou školy.

Provoz školy od pondělí 12. dubna

Vážení a milí rodiče a přátelé školy!
 
           Na základě Mimořádného opatření vlády z dne 6.dubna 2021 se s účinností od 12. dubna 2021 omezuje provoz škol a školských zařízení tak,  že se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole, s výjimkou: a) základní školy při zdravotnickém zařízení, b) škol zřízených při zařízeních pro výkon ústavní výchovy nebo ochranné výchovy, c) dětí v přípravné třídě, d) žáků 1. stupně ve škole, ve které je počet žáků 1. stupně nejvýše 75 žáků, pokud je budova tohoto 1. stupně stavebně oddělena od budovy 2. stupně základní školy, a to včetně školní jídelny, e) žáků 1. stupně ve škole, která nesplňuje podmínky podle písmene d), a to způsobem,......
 
            Znamená to tedy, že všechny děti, které chodí k nám do školy, mohou nastoupit na prezenční výuku, bez rotací, bez výjimky, ale s hygienickými opatřeními. Co to pro nás znamená?
 1. Žáci se budou vyučovat ve dvou homogenních skupinách (I. = 1.,2. .,3. ročník   a   II. = 4., 5. ročník). V těchto skupinách budou již od příchodu do školy, na obědě a v odpolední družině. Skupiny se nebudou míchat a pokusíme se minimalizovat kontakt mezi nimi. O každou skupinu se bude starat skupina pedagogů, kteří nebudou vyučovat ve skupině druhé.
 2. Žáci budou dvakrát týdně, vždy v pondělí a čtvrtek ráno, testováni neinvazivními antigenními testy, a to tzv. samoodběrem vždy ihned po příchodu do školy.
 3.  Žáci I. skupiny se budou testovat ve třídě školní družiny. Pokud doprovází do školy děti rodič, uvítáme, když provede test svého dítěte sám. Testování bude přítomen pedagogický pracovník, který dohlédne na správný způsob testování, na dodržování hygieny, odklizení použitých testů a evidenci testování.
 4. Žáci II. skupiny se budou testovat ve školní knihovně. I zde bude testování bude přítomen pedagogický pracovník, který dohlédne na správný způsob testování, na dodržování hygieny, odklizení použitých testů a evidenci testování.
 5. V případě negativního testu si žák v šatně odloží potřebné věci, přezuje se a půjde do své třídy. V opačném případě budeme okamžitě informovat rodiče, žák odejde domu a dále budeme postupovat podle nařízení MZ (viz příloha) a následně hygienické stanice.
 6. Ve škole se žáci mohou pohybovat pouze s ústy zakrytými chirurgickou rouškou. Tu budou odkládat pouze při konzumaci svačiny. Pokud počasí dovolí, budou svačinové přestávky probíhat venku na dvoře či školním hřišti.
 7. Na oběd budou žáci chodit ve svých skupinách. Budou obědvat postupně tak, aby u stolu seděl vždy jeden žák a obě skupiny se  nepomíchaly.
 8. Škola bude v provozu od 7:00 do 16:00.
 9. Pokud budete pomáhat dětem s testováním, nebo půjdete do školy z jiného důvodu, vždy mějte, prosím, ústa zakrytá respirátorem.
               Pokud nechcete nechat své dítě testovat, nebo si nepřejete aby mělo dítě při výuce roušku, můžete si samozřejmě nechat dítě doma. Nepřítomnost bude dítěti omluvena. Můžete s ním pracovat podle týdenních plánů, které vám budeme zasílat na mail a vyvěšovat na webových stránkách školy tak, jak jste byli zvyklí. V případě potřeby  máte možnost vy i dítě konzultace s učiteli v odpoledních hodinách.
 

Přijímací zkoušky ke střednímu vzdělávání

S ohledem na současnou epidemickou situaci dochází k posunu termínu konání jednotných přijímacích zkoušek 

Dle Opatření ze dne 15. 3. 2021 4.j.:MSMT-4337/2020-6 se vypisují tyto termíny přijímacích zkoušek:

1. řádný termín jednotné přijímací zkoušky

 • pro obory vzdělání s maturitní zkouškou včetně oborů nástavbového, a to pro všechny formy vzdělávání 3. května 2021
 • pro nižší stupeň šestiletého a osmiletého gymnázia 5. května 2021

2. řádný termín jednotné přijímací zkoušky

 • pro obory vzdělání s maturitní zkouškou včetně oborů nástavbového , a to pro všechny formy vzdělávání 4. května 2021
 • pro nižší stupeň šestiletého a osmiletého gymnázia 6. května 2021

1. náhradní termín jednotné přijímací zkoušky

 • pro všechny obory vzdělání 2. června 2021

2. náhradní termín jednotné přijímací zkoušky

 • pro všechny obory vzdělání 3. června 2021

V souvislosti s tímto opatřením MŠMT sjednotilo termín ukončení přijímacího řízení a zveřejnění seznamu přijatých uchazečů ve všech oborech středního vzdělávání na nejdříve 19. května 2021. V návaznosti na tento posun přijímacího řízení se tak posouvá i termín pro vydání zápisového lístku  na 30. dubna 2021. Tím se, podle současného předpokladu, posune předávání zápisových lístků na dobu, kdy bude epidemiologická situace lepší.

Provoz základní a mateřské školy od 8. března do 21. března 2021

Prázdniny skončily, ale my se s dětmi bohužel neuvidíme.

Dle nařízení vlády se zakazuje osobní přítomnost dětí v mateřské škole, žáků 1. a 2. ročníků základní školy, žáků prvního stupně základní školy, pokud jsou zařazení do třídy společně se žáky 1. nebo 2. ročníků základní školy, žáků ve školních družinách.

Žáci základní školy se budou vzdělávat distančním způsobem, mateřská škola poskytne vzdělávání distančním způsobem dětem,  pro které je předškolní vzdělávání povinné. Rodiče těchto žáků budou o způsobu distanční výuky informováni mailem.

Rodiče mohou žádat o ošetřovné z důvodu uzavření školy. Tiskopisy najdete na portálu CSSZ (níže). Postup, jak je vyplnit, najdete zde: 

https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-zoppd-m

Některé informace k ošetřovnému najdete zde: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu

 

 

Ochranné prostředky

Vážení rodiče!

Dle nařízení MŠMT je nutné, aby žáci, kteří jsou ve škole, měli tyto ochranné prostředky dýchacích cest:

* respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95),

* zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC,

 

Znamená to tedy, že látková rouška nevyhovuje. Moc vás všechny prosím o opatření takových ochranných prostředků pro vaše děti. Buďme k sobě ohleduplní a pokusme se tak o udržení dětí ve škole co nejdéle.

Provoz školy do konce roku 2020

Vážení rodiče!

Vláda České republiky dne 14. prosince 2020 usnesením č. 1335 o přijetí kritového opatření zakázala od 21. prosince 2020 do 23. prosince 2020 osobní přítomnost žáků základních škol. 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy stanovilo 21. a 22. prosinec 2020 jako volné dny.

Z tohoto důvodu se s dětmi uvidíme naposledy v pátek 18. 12. 2020. 21. 12. a 22. 12. mají tedy děti volné dny, od 23. 12. mají vánoční  prázdniny, které potrvají do neděle 3. ledna. Do školy děti nastoupí v pondělí 4. ledna 2021.

Děkujeme za pochopení a přejeme krásné svátky.

Provoz školy od pondělí 30. listopadu

Od 18. listopadu jsou ve škole přítomni žáci 1., 2. a 3. ročníku. Pracují podle rozvrhu hodin, který dostali na začátku školního roku. Nevyučuje se hudební  a tělesná výchova. Funguje jedno oddělení družiny od 7:00 do 16:00 hod. Žáci odebírají jídlo ze školní jídelny za stejných podmínek jako před zavřením školy.

Od pondělí 30. listopadu budou ve škole přítomni i žáci 3. a 4. ročníku.

Žáci musí mít po celou dobu přítomnosti ve škole (i školní družině) mají povinnost nosit roušky.

Výuka probíhá podle rozvrhů vydaných na začátku školního roku.

Nevyučuje se hudební a tělesná výchova. Tělesná výchova je nahrazena procházkami do okolí školy.

Mezi výukovými bloky pobývají žáci minimálně půl hodiny venku (počítejte s tím v případě chladného počasí).

Výuka i organizace přestávek bude probíhat tak, aby se žáci a vyučující  jednotlivých tříd nepotkávali.

Provoz školní družiny bude probíhat od 7:00 do 16:00 hod ve dvou odděleních družiny tak, aby se ani zde žáci nepotkali a my tak minimalizovali počet dětí v případné karanténě.

Obědy jsou žákům vydávány za stejných podmínek jako před uzavřením škol.

Uzavření školy

Vážení rodiče,

z nařízení vlády České republiky je od středy 14. 10. do 1. 11. 2020 zakázána fyzická přítomnost žáků 1. stupně základních škol v prostorách školy. Uzavřena je také školní družina. Po tuto dobu bude vzdělávání probíhat distanční formou. Informace k výuce najdete od příštího týdne ve svých emailových schránkách. Po zbytek tohoto týdne mají děti práci zadanou v týdenních plánech. Obědy jsou pro všechny žáky od 14. 10. 2020 automaticky odhlášeny. 

Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví!

 

Noc s Andersenem

Dnes měla proběhnout v knihovnách po celé ČR a i v dalších zařízeních již jednou posunutá NOC S ANDERSENEM 2020. Bohužel, situace nám nepřeje a tato akce je zrušena. Noc s Andersenem se zaměřuje právě na samotného nejslavnějšího pohádkáře H. CH. Andersena a každý rok na vybraného spisovatele či literární postavu. Letošní rok je zaměřen na spisovatelku Boženu Němcovou a literárního hrdinu Harryho Pottera. My s vámi být nemůžeme, ale můžeme vám zpříjemnit dnešní literární noc. POJĎME si udělat NOC S ANDERSENEM DOMA! Vezměme své oblíbené knížky, čtěme si společně, prohlížejme ilustrace, něco nakresleme, vyrobme, upečme, uvařme si dobrý čaj či kakao.. a buďme spolu v kruhu rodinném.. Připravili jsme pro vás pro zpříjemnění chvil pohádku od Boženy Němcové Čert a Káča, kterou když si zde poslechnete: https://temata.rozhlas.cz/bozena-nemcova-cert-a-kaca-7963409 můžete zkusit hrát hru Milionář: https://learningapps.org/display?v=ps1mic9r320... a Párty: https://learningapps.org/display?v=pxuv57vct20... a kdo by si chtěl zkusit projít úkoly od Harryho Pottera, najde je zde ⬇️ Užijte si dnešní VÁŠ večer! A třeba příští rok! Váš tým Noci s Andersenem z Plavska

 

Strana 1 z 6

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Plavsko
Plavsko 39
378 02 Stráž nad Nežárkou

605 745 664, 384 385 266
skola@zsplavsko.cz
www.zsplavsko.cz

ID datové schránky: atjmgjg
IČO školy: 709 850 22
č. účtu: 604200329/0800

Mateřská škola:

384 390 852
skolka@plavsko.cz
skolka.omlouvani@plavsko.cz - pro omlouvání hlavně předškoláků

Zřizovatel

  Obec Plavsko
  www.plavsko.cz