Informace pro rodiče

Kurz bruslení bude čtyřhodinový, vždy v pátek 6.,13.,20. a 27. dubna 2018. Kurz povedou zkušení lektoři z registrovaného spolku Děti do bruslí. Jedná se o kurz bruslení, takže ti, co na bruslích ještě nestáli se nemají čeho bát, určitě se naučí alespoň základy. Ti, co již bruslit umí se určitě nudit také nebudou.

Jezdíme všichni v rámci hodin Tv. Pokud někdo z jakéhosi důvodu bruslit nebude, pojede s námi a hodinu bruslení stráví  na tribunách zimního stadionu, nebo zůstane doma a přinese náležitou omluvenku.

Protože jedeme poprvé, budete za své ratolesti platit pouze kurz včetně pojištění, tj.  280,- Kč a pronájem ledu (podle počtu žáků přibližně 200,- Kč). Autobus zaplatí škola. Abychom mohli vaše děti pojistit, potřebujeme váš písemný souhlas. Seznamy dětí jsou ve školní družině a u paní učitelek mateřské školy. Až budete mít cestu kolem, prosím, zajděte souhlas podepsat. Bez podpisu není pojištění a bez pojištění nemůže žák bruslit.

Odjíždě budeme vždy ráno v 7:45 hodin autobusem od mateřské školy. Led máme pronajatý od 8:30 do 10:00 hod. Je nás hodně a proto budeme bruslit ve dvou skupinách po 45 minutách. Předpokládáme tedy, že budeme zpět kolem 11:00 hod. Pak půjdou děti ještě do školy, proběhne pravidelná týdenní Rada, vyřídíme, co bude potřeba a děti půjdou na oběd. Pokud byste chtěli, aby děti zůstali po bruslení v Jindřichově Hradci, prosím domluvte předání s třídními učiteli.

Po dobu bruslení bude upraven rozvrh. Místo hodin Tv (středa) budou páteční hodiny (přírodověda ve 4. a 5. ročníku a prvouka v 12. - 3. ročníku)

V pátek budou děti vybírat dobrovolné příspěvky na Tříkrálovu sbírku. Budou tedy část dopoledne venku. Myslete na to, prosím, a dejte dětem vhodné oblečení. Žáci půjdou ve dvou skupinách. Vždy jedna skupina bude koledovat a druhá zůstane ve škole, kde budou absolvovat další proketový den na téma naší celoškolní hra "Slunce, zlatá nit". Během dopoledne se obě skupiny vystřídají.

Pondělí 18. 12. 2017

Dopoledne nácvik programu na Vánoční besídku a příprav pohoštění pro rodiče. Po obědě plavecký výcvik a od 16:30 Vánoční besídka v tělocvičně školy a posezení v 1. třídě. Pokud si chcete děti během dne vyzvednout (po plavání,...) domluvte se s vyučujícím.

Úterý 19. 12. 2017

1. - 3. ročník odjíždí v 8:00 hodin objednaným autobusem do Třeboně. Společně s dětmi z naší mateřské školy navštíví fílmové představení Maxinožka. Za vstupenku vybíráme 50,- Kč. Zpět do Plavska pojedou hned po skončení promítání, budou tdy zpět do oběda. Žáci 4. a 5. ročníku odjíždí linkovým autobusem v 7:15 do Jindřichova Hradce, kde navšíví Muzeum a prohlédnou si vánoční expozice. Vrátí se opět linkovým autobusem ve 12:30. Pokud si  přejete dítě vyzvedout během akce, nebo po akci jinde než ve škole, domluvte se , prosím, s vyučujícími. Odpoledne bude normálně fungovat školní družina do 16:00 hod.

Středa 20. 12. 2017

Děti budou ve škole a během vyučování budou připravovat výrobky na Vánoční jarmark. Vyučovat se bude do 11:30. Školní družina bude do 16:00 hod.

Čtvrtek 21. 12. 2017

Od 10:00 hod divadelní představení Zpátky do Betléma v Obecním domě v Plavsku. Na představení vybíráme 70,- Kč. Odpoledne od 16:30 kostýmovaný průvod vesnicí, vystoupení a Vánoční jarmark u Kovárny.

Po skončení akce se děti vrátí do školy na Vánoční spaní. Sníme si společnou večeři, rozbalíme dárky, podíváme se na pohádku a uložíme se ke spánku (podrobnější informace zde).

Na jídlo  vybíráme 20,- Kč.

Pátek 22. 12. 2017

Ráno si uklidíme vše po spaní, připravíme si snídani, nasnídáme se, pohrajeme si, popovídáme. Určitě proběhne poslední letošní Rada a odebereme se na oběd. Všechny vás moc prosíme o vyzvednutí dětí po obědě.

V pondělí, 11.12 pojedou páťáci do J.Hradce po obědě autobusem, který vozí děti na plavání, na výukový program o vesmíru. S sebou je třeba mít 10.- Kč na vstupné. Návrat do Plavska je autobusem s dětmi z plavání kolem 15.00.  Kdo bude zůstávat v J.Hradci - lístek od rodičů se sdělením, kam má jít. Případné další info podá p. uč. Janotová

V letošním školním roce budeme jezdit na plavání v pondělí. Odjez je vždy v 11.45 hod. od MŠ. Zpět z Jindřichova Hradce budeme vyjíždět ve 14.30 hod..

• V případě, že si budete chtít vyzvednout děti v JH, pošlete e-mail nebo písemnou informaci třídním učitelkám.
  • Jestliže dítě nebude plavat, můžete si jej vyzvednou před odjezdem nebo se může pouze dívat.

Termíny plavání: 20.11., 27.11., 4.12., 11.12., 18.12., 8.1., 15.1., 24.1.(středa), 29.1., 5.2

Během plavání se budou žáci vyučovat podle upravených rozvrhů. Do rozvrhů můžete nahlédnout v záložce "ROZVRHY", nebo zde.

Tabulka, podle které hodnotíme všechny naše žáky.

Stejnou tabulku naleznete i na zadní straně ŽK.

Prázdniny, které budou probíhat ve školním roce 2017/2018.

Schůzka rodičů proběhne v pondělí 18.9.2017 od 16,30 hod.

Zde najdete vše, co bude Vaše dítě potřebovat do školy.

školní potřeby

Školní rok začíná v pondělí 4. září 2017. Děti budou ve škole 1 vyučovací hodinu, tedy do 8:45 (maximálně do 9:30). Rodiče  mohou ve škole s dětmi samozřejmě počkat. Poté mohou všichni žáci odejít domů. V úterý 5. září bude výuka do 11:35, další dny již bude probíhat dle jednotlivých rozvrhů. Družina bude v provozu od úterý vždy od 7:00 do 7:45 a 11:30 do 16:00 hod.

První školní den potřebují děti pouze přezůvky, další dny aktovku, vybavený penál, pastelky. Během prvních dvou týdnů by si děti měly do školy přinést výtvarné potřeby a cvičební úbor. Obojí si budou nechávat ve škole.

Přihlášku do školní družiny a přihlášku na obědy dostanou děti první den ve škole. Prosím o jejich vyplnění a co nejrychlejší odevzdání. Na oběd mohou děti docházet od 5. září, pokud budou mít zájem a vyplněnou přihlášku.

Pokud vám bude něco nejasného, volejte, rády vám na vše odpovíme.