Proběhlé akce

První akcí nového kalendářního roku byla už tradičně tříkrálová sbírka. Děti se vystřídaly v roli tří králů, obešly obec, zazpívaly, popřály hodně štěstí do nového roku, napsaly K+M+B na vrata a vykoledovaly si nějaké dobroty a do kasičky peníze pro Farní charitu. 

 

Situace byla v prosinci značně nejistá, jedna karanténa střídala druhou, ale i přesto se nám podařilo připravit vánoční program, naladit se na ty nejkrásnější svátky v roce a na chvíli zapomenout na to, jaké překážky nám poslední měsíce staví do cesty...

V pátek 17. 12. započalo vánoční program venkovní představení Chůdadla s názvem Potkali se u Betléma. Na dvoře se tak potkali nejen ti od Betléma, ale i rodiče a děti, aby si vypili teplý čaj, nakoupili vánoční dekorace z dílny dětí a prohodili společně pár slov.

Pondělí 20. 12. bylo ve znamení besídky, od rána se pilně nacvičovalo, abychom dohnali to, co nám v minulých týdnech karantény překazily. Výsledek předvedený ve školní stodole však stál za to. Všichni byli sice řádně zmrzlí, zato pořádně vánočně naladění, a kdyby slzy nemrzly hned na tvářích, jistě by jich rodiče a prarodiče samým dojetím pár uronili.

V úterý se mladší děti (1.-3. ročník) přidaly ke školkovým dětem a zhlédly pohádku o Perníkové chaloupce.

Po přestávce 1. a 2. ročník spojil síly při aktivitě vybarvování částí skládanky a pak skládání v jeden celek. Kromě toho, že jsme si zavybarovavali a zaskládali, jsme si také uvědomili, že dokud vidíme každý jen část, můžeme se lehko splést v tom, co to vlastně vidíme, ale když dáme naše části dohromady, hned máme obrázek ucelenější a můžeme si být o něco jistější. To, co se mohlo zpočátku po dílech jevit jako rozbouřené moře, byl nakonec krásný vánoční strom.

Staší děti (3. - 5. ročník) prokázaly po přestávce svoje dovednosti v únikové hře s tématikou vesmíru a prvky, které znají z Hejného metody matematiky.

Mladší děti čekal podobný program s únikovkou a tématem pirátského pokladu po obědě (jen bohužel jaksi nikdo nefotil).

Po čtvrté hodině začal náš školní Štědrý večer. Zahájili jsme ho vycházkou ven, a když jsme se vrátili do tepla, čekala nás slavnostní večeře. A po večeři stromeček a dárky... A po dárcích promítání vánočních pohádek a spíš dlouhá než tichá noc.

Středeční dopoledne jsme pak věnovali povalování u pohádek a sportovním aktivitám - starší si zkusili turnaj v šipkách (šipky donesl Ježíšek), mladší hráli florbal...

A pak už jsme si jen popřáli krásné svátky a těšíme se na sebe v novém roce :) 

 

V listopadu se všechny ročníky zúčastnily soutěže Bobřík informatiky. Dokonce i prvňáci se do řešení úkolů pustili s velkým nadšením. Letos bylo dětem organizátory soutěže umožněno soutěžit jednotlivě, nebo po dvojicích.

Ve čtyři hodiny skončila družina, ale škola v tento pátek rozhodně neutichla tak jako v jiné týdny. Čekalo nás letošní první spaní ve škole. Odpolední a podvečerní program navazoval na téma celoškolní hry, které jsme se věnovali během dopoledne, tedy téma divokého západu a indiánů. Děti si vyzkoušely střelbu z luku i ze vzduchovky. A tvořily dešťové hole a indiánské bubínky. Večer jsme si společnými silami připravili večeři a pak už byl čas na dlouho očekávanou událost - stezku odvahy. Nejprve šel každý sám (ti úplně nejmenší mohli s kamarádem) stezku, kterou připravily paní učitelky. A potom ve větších skupinách ještě stezku, kterou pro své mladší spolužáky připravili páťáci, včetně mnoha zajímavých úkolů. V teple školy ve spácácích pak děti čekalo ještě večerní kino. 

Den před státním svátkem (27. 9.) jsme využili k tematické venkovní hře. Sice nad námi visely dešťové mraky, ale nakonec vše dobře dopadlo, pršet začalo až poté, co všechny týmy prošly trasou kolem rybníka Nedarež, cestou splnily úkoly o našich státních symbolech, podle azimutu nalezly Václavovu ztracenou svatozář a v samém závěru našly i samotného patrona české země - svatého Václava... byť jen na obraze v místní kapličce.

V pátek 24. 9. 2021 proběhlo v obci vítání nových občánků, kvůli pandemii koronaviru několikrát odkládané. Vítalo se tak na dvě etapy a děti ze školy připravily pro rodiče pásmo básniček a ukolébavek. 

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Plavsko
Plavsko 39
378 02 Stráž nad Nežárkou

605 745 664, 384 385 266
skola@zsplavsko.cz
www.zsplavsko.cz

ID datové schránky: atjmgjg
IČO školy: 709 850 22
č. účtu: 604200329/0800

Mateřská škola:

384 390 852
skolka@plavsko.cz
skolka.omlouvani@plavsko.cz - pro omlouvání hlavně předškoláků

Zřizovatel

  Obec Plavsko
  www.plavsko.cz