V pátek 16.3.2018 proběhlo školní kolo recitační soutěže. V každé kategorii byli vybráni tři nejlepší recitátoři, což byl pro porotu nelehký úkol, protože všichni žáci byli moc šikovní.

1. kategorie (1. třída):

1. místo: Vojtěch Hubinger

2. místo: Jáchym Fišer

3. místo: Róza Svobodová

DSCN5786

2. kategorie (2. a 3. třída):

1. místo: Soňa Binderová

2. místo: Jaroslav Pouska

3. místo: Markéta Matějovská, Míša Borusíková

DSCN5787

3. kategorie (4. - 5. třída):

1. místo: Adéla Ondrejová

2. místo: Radim Kolář

3. místo: Markéta Sehnalová, Matěj Svoboda

DSCN5791

V další části našeho celoročního projektu jsme se ocitli ve světě výtvarného umění. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a hlavně - spoustu zajímavostí jsme se vyzkoušeli. Krásně se nám dařilo pracovat samostatně i ve skupinách. Bylo to prima dopoledne.

Na základě pokusů si uvědomujeme fyzikální zákonitosti vzniku světla a jeho praktického využití.

Cestujeme ve vesmíru, zkoumáme planety a souhvězdí, zabýváme se rodokmenem antických bohů - to vše je pro nás nadmíru zajímavé.

Soutěž málotřídek v angličtině pro účastníky ze 3., 4. a 5. ročníků má již svou tradici. Letos přijely děti ze čtyř škol a společně s námi se účastnilo 23 dětí. V první části soutěžili jednotlivci, kteří ve druhé části vytvořili školní týmy a plnili týmové úkoly. V jednotlivcích jsme získali  jedno první místo: David Peroutka (4. roč.) a dvě druhá místa: Míša Borusíková (3. roč.) a Matěj Svoboda (5. roč.). Blahopřejeme!

29.9.2017 se všichni žáci ZŠ vydali hledat svatožář sv. Václava. Nejprve jsme ve škole zhlédli příběh pojednávající o jeho životě a poté se vydali na cestu, během které jsme řešili úkoly související s osobou patrona Čech a Moravy.

"Slunce"  je téma našeho letošního celoškolního projektu, který se jmenuje "Zlatá nit". Zahájili jsme příběhem "Kdo přinesl slunce", který jsme si půjčili z knihy pana Vladimíra Hulpacha "Co vyprávěl kalumet" a aktivitami o Slunci a jeho blahodárném působení na naši Zemi.