Projekty

Putujeme a prožíváme příběhy ze starověku. Tentokrát jsme se setkali s vládcem říše zemřelých, který se jmenuje Hades. Orfeus šel do jeho říše pro svoji milovanou manželku Euridiku. Podstoupili jsme zkoušky, které byly ukládány jemu, a několika z nás se podařilo v nich uspět - proto jsme mohli vzít Euridiku zpět do říše živých.

Letos budeme cestovat v čase do minulosti. A to tedy do docela dávné minulosti - do starověku.

Příběh začíná ve městě Korint, kde žijí rodiny poklidným životem. Za svou práci rodiče dostávají peníze, prarodiče a děti tráví čas v klidu doma. Za peníze si každý koupí jídlo a dokonce i materiál na stavbu domů. Ale obchodník, který je ve městě jediný, zdražuje své zboží... Do práce jdou i další členové rodin... Peníze postupem času nestačí ani na jídlo, na stavbu domů nelze ani pomyslet. Práce ubývá, nelze vydělat víc... Půjčky na 100% úrok... Hlad, bída, není čím platit ani nejnutnější prostředky na přežití... Nakonec jsou rodiny odvlečeny do otroctví. Při jednom přesunu otroků se malému chlapci podaří utéct! Má šanci získat svobodu pro svou rodinu, pokud splní úkoly...