Projekty

Celoroční projekt - LA GALERIE FLOTTANTE, 4. část, Napoleon překračuje Alpy, 28. 1. 2020

Při čtvrtém setkání s obrazy naší galerie jsme se inspirovali klasicistním dílem Jacques-Louis Davida Napoleon překračuje Alpy. V sérii úkolů jsme poznali Napolena jako člověka - jak vypadal, jaký byl jeho charakter, i to, že to byl velký válečník. Se zavázanýma očima jsme po provázku unikali z internace na ostrově Elba. Také jsme luštili tajnou zprávu odeslanou z vězení na ostrově sv. Heleny. Za každý úkol jsme obdrželi jedno z písmen, z nichž jsme v závěru složili Napoleonovo jméno, a také jsme jimi odemkli zámečky. Posledním úkolem bylo pak vybrat obraz, na kterém je Napoleon vyobrazen. Kdo všechno zvládl, měl volnou cestu k pokladu, v němž se ukrývalo mimo jiné i pololetní vysvědčení. Čtvrťáci a páťáci celou hru absolvovali s mírně pozměněnými úkoly jako online únikovku. Poklad s vysvědčením jim pak paní učitelky doručily až domů.