Putování za příběhy - úvod

Třetí školní den, pátek 3. září, jsme zjistili, že se nám z některých knih ztratila písmenka. A nebyly to ledajaké knihy, ve slovnících například texty zůstaly, poztrácela se pouze písmena z některých knih s příběhy. Začali jsme tedy brainstormingem ve skupinách - co se asi mohlo stát? A hlavně - proč? Budeme to zjišťovat po celý školní rok...

Abychom nebyli ochuzeni o příběh, který jsme si nakonec nemohli přečíst, zkusili jsme vytvořit naše vlastní mikropříběhy z ilustrací obyčejných situací v životě. Děti se ve skupinách dohodly, co se podle nich na obrázcích odehrává a pomocí komiksových bublin vdechly postavám (i věcem) v obrázcích děj.

Závěr dne byl pak věnován připomenutí školních pravidel a pobídce k debatě o tom, zda jsou pravidla takto funkční, nebo zda něco přidáme či ubereme. Hlasovalo o jménu Rady. V tajném hlasování vyhrál návrh Rada strážců příběhů.

Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Plavsko
Plavsko 39
378 02 Stráž nad Nežárkou

605 745 664, 384 385 266
skola@zsplavsko.cz
www.zsplavsko.cz

ID datové schránky: atjmgjg
IČO školy: 709 850 22
č. účtu: 604200329/0800

Mateřská škola:

384 390 852
skolka@plavsko.cz
skolka.omlouvani@plavsko.cz - pro omlouvání hlavně předškoláků

Zřizovatel

  Obec Plavsko
  www.plavsko.cz