O škole

Naše škola se nachází ve středu obce Plavsko. Je trojtřídní s pěti postupnými ročníky.

Málopočetné třídy a možnost dělení dětí do skupin nám umožňuje věnovat každému maximálně času a respektovat potřeby dětí. Prostředí vesnické školy také umožňuje kvalitní spolupráci učitelů a rodičů. Žáci se vyučují podle vzdělávacího programu „Všichni spolu".

Pro děti se v rámci vzdělávání pořádají různé kulturní a sportovní akce. Všichni žáci navštěvují každoročně kurz plavání, bruslení a nově nabízíme i lyžařský kurz.

Společně se školou pořádá ZŠ a MŠ vánoční trhy na dvorku, dále organizujeme Velikonoční dílnu, Maškarní odpoledne a závěrem roku se loučíme slavnostním zakončením, tzv. "Slavností na dvorku".

Naši žáci také pomáhají s organizací obecních akcí, jako je například Svatováclavská pouť, Vítání občánků či Tříkrálová sbírka.

V neposlední řadě patříme do komunity spřátelených malotřídních škol. Každý rok SE POTKÁVÁME, zveme se do svých škol a pro malotřídní přátele vzájemně pořádáme celodenní program.