Zveřejněno 22. 6. 2023

Hasiči ve škole - 22. 6. 2023

Akce Hoří škola vyhnala do ulic nejen nás, žáky, kteří jste postupovali podle pravidel evakuačního řádu, ale i místní obyvatele.

S tázavým, někdy i děsivých výrazem nevěděli, co se děje.
Z oken školy se valil dým, před školou stáli žáci s pedagogickým sborem a z dálky zněly hasičské sirény.
Dva profesionální hasičské vozy dorazily, vyskočili z nich profi hasiči ustrojeni do ochranných uniforem a již zasahovali.
Z útrob školy nakonec na nosítkách vynesli i chybějící paní učitelku, která se nadýchala kouře.
Ano, šlo o simulaci, o vžití se do této situace, o nácvik evakuace, o zachování klidu.
Prohlídka vozů s hasičskou technikou, diskuze s profesionálními hasiči, zkouška některých záchranných prvků, možnost se posadit do vozů, to vše bylo pro nás jako bonus a my moc děkujeme!
Především děkujeme, že bylo možné tuto akci uskutečnit a být její součástí.

Fotogalerie zde HASIČI