Zveřejněno 1. 4. 2023

Noc s Andersenem ve škole 31. 3. - 1. 4. 2023

Noc s Andersenem se konala i u nás ve škole.

Po úvodním setkání v pátek odpoledne jsme začali hledat po škole slova a slovní spojení související s H. CH. Andersenem, z nichž jsme poté vytvořili myšlenkovou mapu. S některými pojmy jsme si ale nevěděli rady, a tak jsme zkusili po zkušenostech z minulého roku vyvolat Andersenova ducha. Třeba to vyjde.
A vyšlo!
Ten za námi přišel a objasnil nám nejasnosti, zodpověděl otázky a chvíli s námi pobyl. Vyslovil také přání, abychom i nadále poznávali jeho příběhy, aby nezůstaly v zapomnění.
A tak jsme se po skupinkách vrhli na méně známé příběhy tohoto autora. Poznali jsme tak pohádky Blešák a profesor, Látací jehla, Len a Stříbrňák.
S každou pohádkou bylo také spjaté nějaké tvoření, takže jsme si na památku odnesli vlastní výrobky související s těmito příběhy.
Po skončení dílen jsme si společně připravili večeři - zapékané tortilly a po večeři jsme si pustili filmové zpracování dalších Andersenových pohádek.
Byla to skvělá pohádková přespávačka.

Fotogalerie zde: Noc s Andersenem