Zveřejněno 6. 9. 2023

Projekt 6. 9. 23 - Když to neladí

Jak to vypadá, když to neladí, jsme na vlastní uši slyšeli v pondělí na slavnostním zahájení, kdy nám nelíbý zvuk doslova skřípal v hlavě.

A pak přišlo to, co přišlo, a udělalo to, že hrající desku rozbilo, a odešlo.

A my se ptali a nevěděli.
A na vlastní kůži si sami zkusili, jaké to je, když to v různých situacích a v rozličném prostředí neladí mezi námi při každodenních činnostech, při denní rutině, při nám velmi blízcích momentech.
My si ty situace sami zahráli, prožili, zkusili a pak jsme o nich i hezky mluvili.
Ale přesto jsme v hlavě měli tolik nezodpovězeno, tolik neznáma, až jsme objevili to, co naši zvědavost uspokojilo.

Už jsme moudřejší a skládačka posledních událostí do sebe pomalu zapadá.

V gramofonu, který hrál na slavnostním uvítání prvňáků a na zahájení školního roku, jsme nalezli starý dopis, ve kterém bylo napsáno toto:

Pokud tento dopis čtete, je naděje, že vše bude zase tak, jak má být.

Dopis byl nalezen a já věřím, že je ve správných rukách.

Jsem múza hudby Euterpé a jsem jednou z těch, která ve vás lidech vzbudila cit a vědomí sebe sama.

Kdysi dávno vdechl velký titán Prométheus prvním lidem život a společně se mnou a můzou tance Terpsichoré pro ně stvořil zemi.

Srdcem naší země byla životadárná deska, která se v pohybu točila, hrála, tepala a vše bylo dlouho v naprosté harmonii.

Avšak časem múza tance začala pociťovat méněcennost, domnívala se, že již není tolik potřebná, že ji lidé přestávají uctívat a zasadila semínka zla do lidských bytostí. Ta klíčila, sílila a deska začala skřípat, přeskakovat, až se úplně zastavila a s ní i život v celé naší zemi.

Zůstali jen lidé bez duší a bez citu bloudící bez cíle, bez myšlenek, bez radosti.

Tento stav trvá a já vás tímto dopisem prosím o pomoc nás i vás v budoucnu. Prosím, pomozte nám.

Společně jsme vydedukovali, že to, co v pondělí přišlo mezi nás a surově rozbilo hrající desku v gramofonu, bylo ztělesnění nastřádané zlosti, závisti a strachu múzy tance, která se bála, že by někdo mohl změnit stav takový, jaký ji vyhovuje a mohl by lidi z bloudění vysvobodit.

A přesně to my máme po získání všech informací v plánu. Znovu obnovit rozbitou desku, aby mohla hrát, točit se, aby se lidé probudili, nabyli vědomí, cit a vše bylo v opětovné harmonii.

Tak nám držte palce, máme po zbytek školního roku co dělat.

Fotogalerie KDYŽ TO NELADÍ