Zveřejněno 18. 11. 2021

Putování za příběhy - Bylo nás pět, 18. 11. 2021

Za třetím příběhem jsme se přenesli strojem času do roku 1930.

Na děti čekalo praní prádla na valše, přemísťování sena pomocí vidlí, žehlení žehličkou s nahřátým želízkem a další činnosti typické pro tuto dobu. A u každé činnosti ještě musely dávat pozor, o kom postavy mluví, aby daly dohromady skládanku postav z příběhu a také vztahů těchto postav. U valchy na ně tak čekala Kristýna - Rampepurda, ve škole byly varovány, aby se chovaly ctnostně a nedělaly žádnou nezdobu, aby si na ně nepřišel stěžovat pan Fajst, v salonu Modes Robes poznaly rodinu lakomých Vařekových, zahrály si čáru s kočím Jakubem a vozily sodovku za kolem s Honzou Pivodou. V cukrárně pak pomáhaly s vážením cukrovinek a pečením kremrolí mamince Evičky Svobodové. A s jedním z Habrováků pak střílely do okna z praku. Starší děti tak velmi brzy odhalily, že dnes prožívají příběh z knihy (a její televizní adaptace) Bylo nás pět. Když jsme společně složili příběh a všechny postavy, mohli jsme se zase vrátit strojem času do přítomnosti - ale pozor, nezapomenout do stroje času přibalit upečené kremrole, ať nezůstanou jen minulostí!

Téma bylo tentokrát tak fotograficky vděčné, že zde dáváme jen část fotek, další fotografie je možné si prohlédnout ve fotogalerii.