Zveřejněno 9. 3. 2023

Lyžování 7. - 9. 3. 2023

Úterní ráno jsme se shromáždili před školou a netrpělivě vyhlíželi autobus.

Krátce po 8 hodině ranní už jsme začali nakládat lyže, lyžáky a vyráželi směrem Hradiště u Nové Bystřice.
Našeho zájezdu se účastnilo celkem 33 školních dětí a 5 dětí ze školky.

Po příjezdu na svah jsme si lyže rozebrali a rozdělili jsme se do oddílů, které se více méně po celou dobu neměnily.

Nejzkušenější tým byl čistě klučičí, a to včetně jejich instruktora Davida, kterého ale poslední den vystřídala instruktorka Kačka, aby kluci měli trochu zpestření. Všichni si od nás zasloužili velikánskou pochvalu, ať už za to, jak byli poslušní, tak i za to, jak se snažili a každý den zlepšovali.

Prostřední družstvo bylo nejvíce početné, takže kromě instruktorek Kačky (první 2 dny) a Báry (poslední den) pomohla i naše školní Romča jako dozor. I tyto děti velmi chválíme za jejich odvahu jít do každého výmyslu, který si pro ně instruktorky připravily.

Největší zlepšení se však projevilo u oddílu začátečníků, které jsem měla na starost společně s paní učitelkou Kačkou ze školky. Ti si pro svou statečnost překonat jednotlivé překážky zaslouží pochvalu snad největší. Zvládli totiž vyjet na malém vleku, sjet kopec obloučky, vyjet na velkém vleku do půlky kopce, a poslední den dokonce vyjet na vleku úplně na vrchol.
U nikoho už bychom neměli obavy, že by celý kopec nezvládl sjet sám bez naší pomoci - a to byl jeden z našich cílů.

Druhým cílem bylo, abychom si to všichni užili. Zeptejte se dětí sami, ale myslím, že jsme splnili i druhý cíl, a to i přes to, že jsme poslední den pěkně zmokli!

Všem dětem děkuji za vzorné chování (chválila je i paní vlekařka) a všem kolegyním a vypůjčeným instruktorům děkuji za spolupráci!

paní učitelka Slámová

fotografie a videa naleznete zde: Lyžování